Gizlilik Politikası

kacagiderim.com sitesinin tüm hakları Kamil İnal'a aittir.

kacagiderim.com tüm bireysel ve kurumsal üyelerinin üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir. kacagiderim.com; Üye'nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri'ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse ve/veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda kacagiderim.com Gizlilik Prensipleri'nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir. kacagiderim.com vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenmektedir.

Kişisel bilgiler olarak kullanıcıların ad, soyad, e-posta, cihaz işletim sistemi, konum ve IP bilgileri toplanmaktadır. Topladığımız Kişisel Bilgiler, hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek için kullanılır. kacagiderim.com bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında açıklanan durumlar dışında hiç kimseyle kullanmayacak veya paylaşmayacaktır. Ad, soyad, e-posta kişileri tanımlamak için kullanılan veridir. IP bilgisi güvenlik alt yapımızda herhangi bir zararlı durum tespit analizi için kullanılmaktadır. Konum bilgisi ise kullanıcılara konum tabanlı servisler de en yakın istasyon bilgisi dönülmesi için kullanılmaktadır.

Kullanıcılar dilediklerinde kullanmış oldukları hesabı kapayabilirler. Kapatmak istedikleri hesabı bizim ile iletişime geçerek bildirebilirler. Ekibimiz tüm verilerinin silinmesini ve hesabın kapanmasını sağlayacaktır.

kacagiderim.com sizi tanımlamak için kullanılan bilgileri toplayabilecek üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Örneğin; Firebase crashlytics hizmeti, uygulama içinde ki kilitlenme raporlarını kaydetmek için kullanılır. OneSignal hizmeti, kullanıcılara push bildirim mesajı göndermemize yardımcı olmak için kullanılır. Bu üçüncü taraf hizmetleri uygulama içinde kendi gizlilik politikalari dahilinde bilgi toplayabilir. OneSignal, kullanıcıların e-posta, konum, cihaz işletim sistemi ve IP bilgisini toplamaktadır. Bu kütüphanenin kullanım amacı yalnızca ve yalnızca kullanıcılara gerektiğinde mobil notifikasyon göndermektir. Zararlı bir yazılım söz konusu değildir.

kacagiderim.com, kişisel bilgileri, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır. Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi'nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, kacagiderim.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

kacagiderim.com tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya mobil aplikasyon üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler kacagiderim.com ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

kacagiderim.com, Web Sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. kacagiderim.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. kacagiderim.com, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi amacıyla işbu sözleşme ile belirlenen istisnalar dışında gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

kacagiderim.com , işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Web Sitesin'de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. kacagiderim.com'nun değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Web Sitesi'nde yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.

Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler kacagiderim.com üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

Kullanıcı adı ve Şifre Bireysel ve kurumsal üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak kacagiderim.com üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Kullanıcı'nın Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği sizin sorumluluğunuzdadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandıramazsınız. Kullanıcı adı ve şifrenin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan kacagiderim.com sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye'ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda kacagiderim.com bilgilendirilmelidir. kacagiderim.com üyesi olarak belirlenen güvenlik - gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan bireysel ve kurumsal üyelerden kacagiderim.com güvenlik - gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşma halinde kacagiderim.com sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde "Müşteri İlişkileri" birimimiz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

Kamil İnal
Üniversiteler Mh. ODTU/ANKARA

KaçaGiderim

© 2021 KaçaGiderim